powrót na stronę graficzną
Biuletyn Informacji Publicznej
skocz do góry skocz do góry skocz do góry

Piknik Rodzinny 2017

VIII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZYRODA GOSTYNIŃSKA W OBIEKTYWIE”

VIII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZYRODA GOSTYNIŃSKA W OBIEKTYWIE”

 Starosta Gostyniński po raz ósmy ogłasza Powiatowy Konkurs Fotograficzny pn.: „Przyroda gostynińska w obiektywie”. Jego celem jest ukazanie i popularyzacja piękna otaczającej nas gostynińskiej przyrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół z terenu powiatu gostynińskiego.

Warunkiem wzięcia w nim udziału jest wykonanie fotografii przedstawiającej piękno przyrody powiatu np. ciekawy krajobraz, obiekt przyrody ożywionej lub nieożywionej, zjawisko atmosferyczne i wraz z wypełnionym stosownym oświadczeniem dostarczenie jej do Starostwa Powiatowego w Gostyninie przy ul. Dmowskiego 13. Konkurs będzie trwał do dnia 2 października bieżącego roku. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi do 31 października.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin i treść odpowiedniego oświadczenia można pobrać ze strony www.gostynin.powiat.pl.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

 

 

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: Młodszego referenta ds. organizacji i rozliczania systemu

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 3/2017 Z DNIA 21.06.216

 

 

ZWIĄZEK GMIN REGIONU PŁOCKIEGO

ogłasza

 

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: Młodszego referenta ds. organizacji i rozliczania systemu GO, 1 etat

 

Więcej informacji dostępnych na stronie http://zgrp.bip.org.pl/ w zakładce Nabór pracowników bądź pod numerem tel. 024 366 04 29

 

Oferty należy dostarczyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem -  „Nabór na stanowisko: młodszego referenta ds. organizacji i rozliczania systemu GO- ogłoszenie nr  3/2017 z dnia 21.06.2017 roku” na adres: Związek Gmin Regionu Płockiego, ul. Zglenickiego 42, 09-411 Płock  w nieprzekraczalnym terminie 10 dni roboczych od daty ukazania się ogłoszenia tj. do 05.07.2017 roku.

 

Załączone pliki:

 1. Kwestionariusz osobowy
 2. Oświadczenie
 3. Regulamin konkursu
 4. Zarządzenie Nr 5
 5. Zarządzenie Nr 6

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: Młodszego referenta ds. organizacji i rozliczania systemu

Załączone pliki:

 1. Ogłoszenie

Konkurs Twoja Ulubiona Trasa Rowerowa w woj. mazowieckim

Załączone pliki:

 1. Informacja

Gostyniński Bieg Zamkowy

Informacja dotycząca budowy instalacji odnawialnych źródeł energii.

Załączone pliki:

 1. informacja

Informacja dla hodowców drobiu

Załączone pliki:

 1. Informacja

KONKURS pn. „POKAŻ JAK SEGREGUJESZ”

Załączone pliki:

 1. Informacja
 2. KONKURS - REGULAMIN
 3. Plakat

Dzień Kobiet

W Szczawinie kobiety świętowały

8 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym odbył się Dzień Kobiet dla mieszkanek Gminy Szczawin Kościelny aktywnie uczestniczących w życiu społecznym gminy. Wśród zaproszonych były radne, sołtyski, pracownice urzędu, jednostek podległych, instytucji kultury, członkinie Stowarzyszenia Kobiet Gminy Szczawin Kościelny, oraz członkinie Szczawińskiego Klubu Seniora. Męska część populacji gminnej, na czele z Wójtem Gminy Jerzym Sochackim oraz Przewodniczącym rady Romanem Wojciechowskim złożyła kobietom życzenia i obdarowała kwiatami. Dla kobiet przygotowany był poczęstunek oraz występ kabaretowy. W tym roku wystąpił Kabaret „Trójka” z Bydgoszczy z programem satyrycznym „Jak w rodzinie”.

Jak co roku odbyło się losowanie talonów podarowanych przez sponsorki na zbiegi fryzjerskie, kosmetyczne oraz inne upominki. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród. Poniżej lista sponsorów.

 1. Zakład Fryzjerski „U Ani” Anna Bogusz
 2. Evelain Ewelina Jachimowska. Fryzjer stylista.
 3. Usługi Fryzjerskie Joanna Kopeć
 4. Salon fryzjersko- kosmetyczny „Iza” Izabella Głogulska
 5. Zajęcia fitness Zumba i trampoliny Patrycja Kowalczyk
 6. Marek i Mariola Rozmarynowicz Przewozy autokarowe
 7. Piekarnia Dubielak
 8. Joanna i Radosław Wypych Dom weselny Stefanów Suserski
 9. Zajęcia fitness Magdalena Kotfasińska

 

Dofinansowanie na demontaż, usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest 2017r.

Załączone pliki:

 1. Informacja
 2. Oświadczenie
 3. Wniosek

Informacja dotycząca planowanej gazyfikacji Gminy Szczawin Kościelny

 

Szczawin Kościelny, dnia 02.01.2017r.

 

 

 

Informacja dotycząca planowanej gazyfikacji

Gminy Szczawin Kościelny

 

            Wójt Gminy w Szczawinie Kościelnym informuje, że do dnia 31.01.2017r. istnieje możliwość składania ankiet dotyczących możliwości podłączenia nieruchomości do planowanej sieci gazu ziemnego. Ankiety można pobrać: w Urzędzie Gminy Szczawin Kościelny w Referacie Rolnictwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, w godzinach pracy Urzędu, na stronie internetowej www.szczawin.pl oraz u sołtysów.

 

 

 

WÓJT GMINY

/-/ mgr Jerzy Sochacki

 

 

 

Załączone pliki:

 1. Ankieta
 2. Informacja

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

Załączone pliki:

 1. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zaproszenie na jasełka

Jasełka w Gminie Szczawin Kościelny

W piatek 16 grudnia 2016r.  w Domu Weselnym w Stefanowie Suserskim odbyła sie wigilia aktywnych społeczności w Gminie Szczawin Kościelny.

Na Wigiliii zgromdzili się radni sołtysi, pracownicy urzędu i jednostek podległych, kierownicy jednostek organizacyjnych,  członkinie Stowarzyszenia Kobiet Gminy Szczawin Kościelny, seniorzy ze Szczawińskiego Klubu Seniora, księża.

 

Wigilia była wyjatkowa, ponieważ jasełka przygotowali Seniorzy ze Szczawińskiego Klubu Seniora pod kierunkiem p. Anny Kowalczyk.

Po obejrzeniu przepięknej inscenizacji jasełkowej i wysłuchaniu życzeń skierowanych do mieszkańców przez Wójta Gminy Jerzego Sochackiego oraz księży,  mieszkańcy dzielili się opłatkiem i kosztowali specjałów wigilijnych.

To już czwarta Wigilia aktywnych społeczności w gminie Szczawin Kościelny.

Spotykania w tak szerokim gronie aktywnych mieszkańców Gminy Szczawin Kościelny służą zaciesnieniu relacji społecznych.  Aby  w tym przedświątecznym czasie  ludzie, któtzy tworzą na codzień tę gminną społeczność i aktywnie dla niej działają mogli złożyć sobie życzenia i  przełamać się opłatkiem.(ech)

 

Poniżej realacja filmowa z jasełek w Gminie szczawin Kościelny

Jasełka w Gminie Szczawin Kościelny - Film

 

Dofinansowanie na demontaż, usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest

Załączone pliki:

 1. Informacja
 2. Oświadczenie
 3. Wniosek

Ogłoszenie o naborze

Lokalna Grupa Działania AKTYWNI RAZEM informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operację w zakresie rozwoju przedsiębiorczości na obszarze objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach poddziałania „ Wspracie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Załączone pliki:

 1. Ogłoszenie o naborze

Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Szczawin Kościelny w 2016 roku

Narodowe Czytanie QUO VADIS

W niedzielę 20 listopda w Gminny Ośordku Kultury w Szczawinei Kościelnym odbyło się Narodowe Czytanie powieści Quo Vadis" H. Sienkiewicza.

Akcja zorganizowana po raz czwarty została zapoczątkowana została w naszej gminie inscenizacją „Zemsty” Aleksandra Fredry w 2013 roku. Jej organizatorami były niezmiennie Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Szczawinie Kościelnym.

Wybór „Quo vadis” jako powieści do czytania jest jak najbardziej słuszny, ponieważ rok 2016 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Sienkiewiczowskim, z racji przypadającej 170 rocznicy urodzin pisarza, 100 rocznicy jego śmierci, a także mija dokładnie 120 lat od chwili pierwszego wydania „Quo vadis”. Powieść ta przyniosła polskiemu nobliście międzynarodową sławę. Przetłumaczona została na ponad pięćdziesiąt języków i opublikowana w ponad 70 krajach. Pełny tekst powieści „Quo vadis” w rękopisie chroniony jest w skarbcu Biblioteki Narodowej, zaś we wrocławskim Ossolineum znajduje się 39 luźnych kart pierwszego szkicu powieści.

 

 

Cytując Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, „Quo vadis” „To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary”.

 

W tegoroczną akcję Narodowego Czytania powieści H. Sienkiewicza włączyli się:

 • Jerzy Sochackiego – Wójt Gminy Szczawin Kościelny
 • Urszula Koniarek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trębkach
 • Marian Żuchniewicz – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Szczawinie Kościelnym
 • Krzysztof Sarzała – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
 • Jolanta Osmolak – Radna Gminy, Przewodniczącą Szczawińskiego Klubu Seniora i członkini Stowarzyszenia Kobiet Gminy Szczawin Kościelny
 • Anna Rymarkiewicz – nauczyciel-bibliotekarz w Zespole Placówek Oświatowych
 • Wioletta Brylska – członkini Stowarzyszenia Kobiet Gminy Szczawin Kościelny
 • Joanna Łyzińska – sołtys Bud Kaleńskich, wiceprezes Klubu Sportowego „Zorza” oraz członkini Stowarzyszenia Kobiet Gminy Szczawin Kościeln
 • Aleksandr Owczarek – emerytowany nauczyciel, obecnie działacza  Klubu Seniora

 

 Czytanie poprzedził wykład "Sienkiewicz poeta miłości" doktora Waldemara Smaszcza, historyka literatury, krytyka, eseisty, tłumacza. Autora kilkunastu książek autorskich oraz kilkudziesięciu wyborów wierszy poetów polskich we własnym wyborze i z autorskimi esejami.

 

 

Gminne obchody Święta Niepodległości

10 listopada 2016 r. odbyły się gminne obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Uroczystość  została przygotowana przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Szczawinie Kościelnym. Zebranych na uroczystości przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa, pracowników instytucji gminnych, nauczycieli i uczniów powitał Wójt Gminy Jerzy Sochacki. W swoim wystąpieniu przedstawił okoliczności historyczne, dzięki którym Polska, po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Następnie zebrani obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Szczawinie Kościelnym.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele samorządu  gminnego i uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych i pomordowanych mieszkańców gminy Szczawin Kościelny.

Załączone pliki:

 1. Zaproszenie

Fatal error: Cannot redeclare niedowidzacy() (previously declared in /home/szczawin/public_html/actions.php:4) in /home/szczawin/public_html/niedowidzacy.php on line 36