powrót na stronę graficzną
Biuletyn Informacji Publicznej
skocz do góry skocz do góry skocz do góry

UWAGA!!!

  Organizatorzy Pikniku Charytatywnego "Pomóż żyć Luizie" przypominają o zbiórce nakrętek plastikowych podczas trwania imprezy, tj. 20 września 2019 roku w godzinach 16:00 - 24:00 na stadionie sportowym w Szczawinie Kościelnym. Zachęcamy!

Zapraszamy na Piknik Charytatywny "Pomóż żyć Luizie" oraz zwracamy się z prośbą o przekazywanie darów rzeczowych na licytację!

   Zwracamy się z prośbą o przekazywanie darów rzeczowych na licytację, która odbędzie się w trakcie Pikniku Charytatywnego "Pomóż żyć Luizie". Dary można przynosić do Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00 - 20:00.  Mogą to być wartościowe przedmioty, karnety, gry i zabawki, biżuteria, książki, sprzęty sportowe i gospodarstwa domowego, a także usługi tj. sesja zdjęciowa, wizyta u fryzjera, kosmetyczki oraz wiele innych darów dobrego serca :) 

ADOPTUJ LOTOSA

ADOPTUJ LOTOSA

Drodzy mieszkańcy Gminy Szczawin Kościelny zachęcamy do kolejnych adopcji psów pochodzących z terenu Gminy Szczawin Kościelny a przebywających w Schronisku dla bezdomnych Zwierząt Domowych „ Przyjaciel „ w Kotliskach 13, 99-300 Kutno .

tel. 24 356 05 42

ID. 4052 LOTOS – CZEKA NA CIEBIE

 

Oferujemy wyprawkę dla każdego z adoptowanych psów
w formie:

- Urząd Gminy w Szczawinie Kościelnym duży worek karmy Premium,

- Gabinet Weterynaryjny PETKO i HOTEL U WETERYNARZY z Żychlina zapewnia: pierwsze szczepienie przeciwko wściekliźnie; pierwsze odrobaczenie; pierwszą wizytę,

- Sklep Zoologiczny ANIMALS Kutno (galeria Carrefour) : miski, zabawki, rabaty na zakupy.

 

Decydując się na adopcję psa otrzymują Państwo : PRZYJACIELA i STRÓŻA. Dodatkowo każdy z psów jest zadbany, zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany/ wysterylizowany oraz posiada chip.

 

UDOSTĘPNIAJCIE,

może ktoś z waszych znajomych zdecyduje się na adopcję.

 

 

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne

Obwieszczenie Wójta Gminy Szczawin Kościelny z dnia 11.09.2019

Powtórzenie harmonogramu odbioru odpadów komunalnych na wrzesień

Załączone pliki:

  1. harmonogram odbioru odpadów z zabudowy wielorodzinnej
  2. wrzesień harmonogram jednorodzinna SZCZAWIN 2019.docx
  3. wrzesień harmonogram niezamieszkałe SZCZAWIN 2019.docx

DOŻYNKI PARAFIALNE W SUSERZU W DNIU 08.09.2019.

  W niedzielę 8 września w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Suserzu odbyły się dożynki parafialne. W przedsięwzięcie zaangażowali się mieszkańcy wsi Adamów i Gołas (organizatorzy).  Dzięki mieszkańcom, którzy potrafili się zjednoczyć, poświęcić mnóstwo swojego czasu i tak licznie włączyć w całe to przedsięwzięcie, wszystko zostało idealnie zorganizowane. Nie zabrakło koszy wypełnionych tegorocznymi plonami i domowych przetworów, które poświęcił ks. Jerzy Czarnota. Starostami dożynek byli Ewelina Dobaczewska i Mariusz Maślankowski.

Na uczestników Mszy Świętej czekał poczęstunek w postaci pysznych domowych ciast, chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz kawy zbożowej i nalewki domowej roboty.


 

SPOTKANIE Z AKTORKĄ TERESĄ LIPOWSKĄ I MONIKĄ MULARSKĄ-KUCHAREK — w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczawinie Kościelnym.

4 września w Szczawinie Kościelnym miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne – spotkanie autorskie ze znaną aktorką - Teresą Lipowską i Panią Moniką Mularską-Kucharek (poetką, terapeutką, doktor socjologii).

Panie przyjechały na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczawinie Kościelnym i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacynie.

Spotkanie odbywało się w formie rozmowy prowadzonej między Teresą Lipowską i Moniką Mularską-Kucharek, co jakiś czas wzbudzając wśród licznie zgromadzonej publiczności salwy śmiechu i braw. Uczestnicy spotkania poznali Panią Teresę Lipowską jako osobę niezwykle energetyczną, wesołą, mającą dystans do siebie i innych ludzi, ale przede wszystkim niepoprawną optymistkę, w życiu kierującą się myślą: „Kocham żyć, naprawdę! Taka się urodziłam. Jestem otwarta na ludzi, pełna miłości do wszystkiego – do świata, przyrody, zawodu”. Uczestnicy spotkania zareagowali bardzo serdecznie i spontanicznie, na zakończenie nagradzając Panią Teresę aplauzem na stojąco i odśpiewując „100 lat”.

Spotkanie, które zgromadziło prawie dwieście osób na widowni , było jednocześnie promocją książki „Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowie z Iloną Łepkowską”. Po spotkaniu można było kupić książki obydwu autorek z dedykacją i autografem, spotkać się z ich autorkami oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Tydzień Przedsiębiorcy

KOMUNIKAT

   Do 13 września 2019 roku Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie dla beneficjentów, którzy będą chcieli utworzyć na terenie Mazowsza żłobki, kluby dziecięce, miejsca opieki u opiekuna dziennego, czy nianii.

   O dofinansowanie będą mogły starać się gminy, osoby fizyczne prowadzace działalność gospodarczą, osoby prawne, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Szczegóły na stronie internetowej:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/8-3-ulatwianie-powrotu-do-aktywnosci-zawodowej-osob-sprawujacych-opieke-nad-dziecmi-do-lat-3rpma-08-03-01-ip-02-14-001-19/

WROTA MAZOWSZA

Linki do filmów:

https://drive.google.com/file/d/1oIOjAROGdehBF9n__DxXul-ez0UWM36y/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/11MgTMdH2s3D4D7v-6F_TLJdHNgQ9TaT1/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/13OHjYhzI6fgT15UVSYqNLPeet4ggqZPD/view?usp=sharing

 

 

Podziękowanie za adopcję

Podziękowanie!

Dziękujemy za adopcję naszych psów

ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt domowych "Przyjaciel"

w Kotliskach 13, 99-300 Kutno

 

ALBIN - adoptowany w dniu dzisiejszym

OTRZYMAŁ WYPRAWKI SPONSOROWANE PRZEZ:

- Urząd Gminy w Szczawinie Kościelnym duży worek karmy Premium,

- Gabinet Weterynaryjny PETKO i HOTEL U WETERYNARZY z Żychlina zapewnia: pierwsze szczepienie przeciwko wściekliźnie; pierwsze odrobaczenie; pierwszą wizytę,

- Sklep Zoologiczny ANIMALS Kutno (galeria Carrefour) : miski, zabawki, rabaty na zakupy.


ZACHĘCAMY DO KOLEJNYCH ADOPCJI!

 

 

Inspekcja Weterynaryjna

Inspekcja Weterynaryjna

Dyżur ZGRP

W październiku nabór z PROW na działalność pozarolniczą

    Od 30 września do 29 października 2019 r. można będzie składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie z PROW "Premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na terenach wiejskich".

Wysokość premii uzależniona jest od liczby miejsc pracy, które rolnik planuje utworzyć w swojej firmie. Otrzyma:

•   150 tys. zł - jeżeli biznesplan przewiduje utworzenie co najmniej 1 miejsca pracy;

•   200 tys. zł - jeżeli w biznesplanie zadeklaruje utworzenie co najmniej 2 miejsc pracy;

•   250 tys. zł - jeżeli zaplanuje w biznesplanie utworzenie co najmniej 3 miejsc pracy.

Więcej informacji na stronie:      

https://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/w-pazdzierniku-nabor-z-prow-na-dzialalnosc-pozarolnicza,88263.html

 

 

Spotkanie z aktorką - Teresą Lipowską

   Gminna Biblioteka Publiczna w Szczawinie Kościelnym
oraz Gminna Biblioteka w Pacynie
zapraszają na wyjątkowe spotkanie z aktorką -
Teresą Lipowską (serialową Barbarą Mostowiak),
które poprowadzi Monika Mularska-Kucharek
(doktor socjologii, wykładowca akademicki)
w dniu 4 września 2019 roku o godz. 18:00
w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury
w Szczawinie Kościelnym, ul. Spółdzielcza 4.
WSTĘP WOLNY!!!
Po spotkaniu istnieje możliwość zakupu książki z autografem
Pani Teresy Lipowskiej.

Podziękowania od Fundacji Dla Zwierząt Animal Ghost

   Serdecznie dziękujemy młodzieży z terenu gminy Szczawin Kościelny za wspaniałą akcję na rzecz bezpańskich zwierząt „NIE KUPUJ – ADOPTUJ" na "Pikniku rodzinnym" w Szczawinie, który odbył się 17 sierpnia.
Dziękujemy za przekazane różności na bazarek :

- Gabinetowi Weterynaryjnemu PETKO i HOTEL U WETERYNARZY z Żychlina;
- Sklepowi Zoologicznemu ANIMALS Kutno (galeria Carrefour)
- Urzędowi Gminy Szczawin Kościelny oraz młodzieży z terenu gminy za wykonane własnoręcznie, piękne szarpaki dla psów.

Wszystkie przedmioty już niedługo będzie można wylicytować na naszej "Cegielni". Serdecznie zapraszamy do obserwowania licytacji, aby nie przegapić szarpaczków bo drugich takich nigdzie nie kupicie. https://www.facebook.com/events/641791166270230/

Prócz tego do puszki zebrano 267,58 złotych i niezidentyfikowaną monetę. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie zaległych faktur za leczenie fundacyjnych zwierzaków.
BARDZO DZIĘKUJEMY.

Ogłoszenie w sprawie znalezionego psa

DOŻYNKI PARAFIALNE W SZCZAWINIE KOŚCIELNYM 01.09.2019.

    W niedzielę 1 września w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczawinie Kościelnym, odbyły się dożynki parafialne. Mieszkańcy gminy przygotowali kosze wypełnione tegorocznymi plonami, które poświęcił ks. Jarosław Kłosowski. Starostami dożynek było małżeństwo Sylwia i Kamil Kurkowscy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne na terenie gminy. Wieniec dożynkowy wykonali seniorzy z Klubu Seniora w Szczawinie Kościelnym.