Wakacyjna przerwa w zajęciach z Akademii Aktywności Lokalnej


Dzieci  i młodzież z Gminy Szczawin Kościelny uczestnicząca w zajęciach Akademii Aktywności Lokalnej mają wakacyjna przerwę. Ponieważ zajęcia odbywają się w szkołach zostaną wznowione we wrześniu wraz z nowym rokiem szkolnym.
Zajęcia z Akademii Aktywności Lokalnej  w Szczawinie Kościelnym i Trębkach trwają od listopada 2008 roku. Finansowane są z  programu Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Realizatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawinie Kościelnym.
Zajęcia Akademii maja na celu  rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży. To również  twórcza rozrywka po zajęciach szkolnych.
Program Akademii Jest bardzo bogaty. Dzieci maja możliwość korzystania z zajęć opiekuńczo- edukacyjnych, tańca ludowego i nowoczesnego, języka angielskiego oraz zajeć na basenie połączonych z nauką pływania.
W ramach programu zorganizowane zostały dwa  wyjazdy: do Łodzi i do Holendrów.  Dzieci uczestniczyły w Plenerze Malarskim  odbywającym się w Gospodarstwie Agroturystycznym Haliny i Henry Wyrwów. W Łodzi dzieci odwiedziły Park Miniatur oraz Kinder Planetę. Obejrzały sztukę „Przygody Barona Miinchhausena” w łódzkim Teatrze Dramatycznym.
W sumie w programie Akademii Aktywności Lokalnej uczestniczy około 160 dzieci.
Do tej pory Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej na realizację programu wydał około 100 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Banku Światowego. Realizacja programu AAL zaplanowana jest do listopada 2009.
opr.ECH

Galeria:Fatal error: Cannot redeclare niedowidzacy() (previously declared in /home/szczawin/public_html/actions.php:4) in /home/szczawin/public_html/niedowidzacy.php on line 36